جمعه ٠١ تير ١٤٠٣
کارگاه ها

مرکز آموزش علمي ـ کاربردی شرکت صنعتي کوشا (واحد تهران) در يک نگاه :

 گزارشي کوتاه از يک اقدام انقلابي که در مرکز کوشا به وقوع پيوست و موجب شد اين مرکز به عنوان مرکز نمونه ومجهزترين و شايد بزرگترين مرکز آموزش علمي کاربردی در سطح ايران مطرح شود .

کارگـاههای این مرکـزدارای امکانات زیر می باشد:

1- کارگاه ماشين افزار : اين کارگاه دارای : دستگاه و ماشين تراش ،فرز ،اره سنگ ،ابزار تيزکن ،دريل راديال و ... مي باشد که ساخت و توليد قطعات آموزشي و صنعتي در اين کارگاه توسط دانشجويان با راهنمائي اساتيد انجام مي گيرد . این کارگاه دارای مساحت 200 متر مربع و ظرفیت 60 نفر می باشد .


2-کارگاه قالب سازی :  در اين کارگاه دستگاههای فرز CNC 5 محوره ،فرز CNC 3محوره ،اسپارک ،پانتوگراف ،فرز افقي ،دريل ،پرس دستي و ... صفحه تراش با کورس 75 سانت و دستگاه تراش 2 متری موجود است . در اين کارگاه ، کار ساخت و توليد قالبهای مختلف صورت مي گيرد از جمله قالب برش ، خم ، فرم ، کشش و ... انجام مي گيرد . که فعاليت به عهده دانشجويان با راهنمائي اساتيد مجرب است . این کارگاه دارای مساحت 200 متر مربع و ظرفیت50 نفر می باشد .

 


 

  

  3-کارگاه فلز کاری و سوهان کار : این کارگاه به ابزاری مانند : ماشین های فرز تجهیز گردیده و کارهایی مانند چرخ دنده های مارپیچی ، دنده مستقیم ، دنده مخروطی و غیره با این وسیله تراشیده می شود . این کارگاه دارای مساحت 50 متر مربع و ظرفیت 30 نفر می باشد .


 

4-کارگاه فرزکاری : اين کارگاه به ابزاری مانند : دريل افقي ،گيره های دستي نصب شده بر روی ميزهای متعدد و مجموعه ای از اره ها ، سوهان ها ،کوليس ها ،سمباده و ... مجهز است و آموزش سوهان کاری و ساخت قطعات با دست ،شکل دادن فلز بوسيله سوهانکاری و ... مختص اين کارگاه است . این کارگاه دارای مساحت 200 متر مربع و ظرفیت 30 نفر می باشد .


 

 5-کارگاه جوشکاری :  اين کارگاه يکي از توانمندترين کارگاه های اين مرکز است که توانائي انجام و آموزش کليه روشهای جوشکاری را داراست . تجهيزات اين کارگاه شامل کابين های جوشکاری ،دستگاه خم کن ،دستي فاير ،TG يا جوش آرگون ،جوشکاری زير پودری ،مقاومتي ،برش پلاسما ،جوش اکسي و استيلن و .... است . بخش عمده ای از تجهيزات فلزی مورد نياز مرکز به وسيله اين کارگاه انجام مي گيرد تا دانشجويان عملاً کاربردهای يادگيری های خود را مشاهده کنند . این کارگاه دارای مساحت 200 متر مربع و ظرفیت 50 نفر می باشد .

 


 

 

  6-کارگاه مکانيک خودرو :اين کارگاه دارای مجموعه ای از وسايل مورد نياز در آموزش های  صنايع خودرو است . بطورنمونه :  موتور خودرو 8 سيلندر و 16 سوپاپ،زانتیا ،پزو،پيکان ـ پرايد  و ... همچنين گريبکس های مختلف مانند :پيکان ،پرايد ،نيسان و ... و انواع  قطعات خودروهای مختلف و تابلو های آموزشی زنده و ابزارهای تعميرات آنهاست . در اين کارگاه عمل  آموزش تعمير قسمت های مختلف خودرو از جمله : مولد قدرت ،سوخت رساني،دستگاه الکتریکی،شاسی و بدنه،تعمیرات مکانیکی،مونتاژخودرو، تعمیر و نگه داری خودرو ،انتقال قدرت معمولي ،انتقال قدرت اتوماتيک، نقص یابی،عیب یابی با دستگاه دیاگ 2000 و ... صورت مي گيرد . این کارگاه دارای مساحت100  متر مربع و ظرفیت 50 نفر می باشد .


 

7-کارگاه مکانیک 2: این کارگاه دارای مجموعه ای از سیستم های برق خودرو می باشد که شامل سیم کشی خودرو ، انواع آلترناتورهای ، انواع استارت ها ، موتورهای برف پاک کن ، بخاری و غیره می باشد و همچنین سیستم های سوخت رسانی انژکتوری در این کارگاه توسط متخصصین آموزش داده می شود . این کارگاه دارای مساحت  100متر مربع و ظرفیت 35 نفر می باشد .

 


 

  

8- کارگاه ريخته گری : اين کارگاه مجهز به کوره ريخته گری با ابزارهای مربوطه است . همچنين ابزارهای مخصوص قالب گيری با ماسه به همراه انواع مدل های مختلف برای قالب گيری در اين کارگاه عمل آموزش ريخته گری قالب در ماسه و ريخته گری فلزی صورت مي گيرد . این کارگاه دارای مساحت100  متر مربع و ظرفیت 35 نفر می باشد .


 

9-کارگاه تعمير و نصب:در اين کارگاه دستگاههای تراش ،فرزو ... مجهز به کامپيوتر موجود است که آموزش تعميرات و نصب اين دستگاهها به دانشجويان آموزش داده ميشود . این کارگاه دارای مساحت 35  متر مربع و ظرفیت 20 نفر می باشد .

 


 

 

      10-کارگاه آسانسور: در این کارگاه نصب سیستم آسانسور و سیستم موتور های بالا بر و سیستم های کنترل و سنسور های مختلف و مدارات الکتریکی و الکترونیکی نصب و به دانشجویان آموزش داده می شود . این کارگاه دارای مساحت 100 متر مربع و ظرفیت 25 نفر می باشد .

 


 

11-کارگاه برق : اين کارگاه مجهز به تابلوهای سه فاز صنعتي و تک فاز است . الکتروموتورها ،انواع ترانس ها و تجهيزات آموزش برق صنعتي و برق معمولي (خانگي) است . در اين کارگاه آموزش های مربوط به برق کشي تابلوهای صنعتي و برق خانگي ارائه مي شود . این کارگاه دارای مساحت 50  متر مربع و ظرفیت30 نفر می باشد .

 

انتشارات مرکز آموزش علمی کاربردی صنعتی کوشا از ساعت 8 صبح الی 18 بعد از ظهر کلیه خدمات مربوط به تایپ و پرینت جزوات-کتب درسی ، اسکن مدارک تحصیلی ،درخواست تاییدیه تحصیلی و خدمات اینترنتی را با کمترین هزینه به دانشجویان مرکز ارائه می نماید.

تماس با ما


  • کیلومتر 4 جاده مخصوص کرج - سه راه شیشه مینا - جنب شهرک فرهنگیان
  • 44540034
  • 44540042
  • info@kt-uast.ac.ir
  • Telegramkooshauniversity
  • Instagramkoosha_uni

 

 

© کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز آموزش علمی کاربردی کوشا می باشد